Biomet is now Zimmer Biomet

X

 „Biomet“ interneto svetainės slapukų naudojimo politika

 
Pranešimas dėl automatinio sutikimo 
Apsilankius svetainėje, į Jūsų kompiuterį gali būti nusiunčiamas vienas ar keli slapukai. Bendro pobūdžio informacija apie slapukus ir specifinių, šioje svetainėje naudojamų slapukų aprašymas pateiktas Slapukų naudojimo politikoje. Informacija apie slapukų tvarkymą, įskaitant jų išjungimo būdus, talpinama interneto svetainėje „Viskas apie slapukus“.
Tolesnis „Biomet“ interneto svetainės naudojimas bus laikomas Jūsų sutikimu dėl vieno ar kelių slapukų atsiuntimo į Jūsų kompiuterį.
 

Biomet
 
 

Informacija pacientams ir slaugytojams

Prieš operaciją

Pasiruošimas operacijai
Jei chirurgas ortopedas nuspręs, kad sąnario endoprotezavimo operacija yra geriausia išeitis siekiant sumažinti skausmą ir atstatyti judesius, turite pradėti pasiruošimą. Būtinai praneškite chirurgui apie bet kokius tuo metu vartojamus vaistus. Prieš operaciją gali tekti kai kuriuos vaistus nustoti vartoti. Visos operacijos gali turėti tam tikros rizikos ir komplikacijų, todėl chirurgas ortopedas gali paprašyti apsilankyti pas šeimos gydytoją, kad įsitikintų, ar neturite kokių nors sveikatos sutrikimų, kurie galėtų pakenkti operacijai.

Prieš operaciją gali tekti duoti kraujo. Yra keletas kraujo davimo ir operavimo būdų, visi galimi metodai jums bus paaiškinti plačiau. 

Operacijai reikalinga anestezija. Gali būti keletas anestezijos variantų, apie kuriuos jums papasakos specialistai. Anestezijos tipo parinkimas priklausys nuo ligos istorijos, vaistų, kuriuos šiuo metu vartojate ir jūsų fizinės būklės.

Higiena
Prieš išvykdami į ligoninę, švariai nusiprauskite vonioje ar po dušu nenaudodami kvapnių priemonių. Nusikirpkite kojų ir pirštų nagus (nusivalykite nagų laką) ir ištrinkite galvą. Pasiimkite švarius apatinius. Visa tai padės išvengti nereikalingų bakterijų atvykus jums į ligoninę.

Vaistai
Gali tekti nustoti vartoti vaistus, kurie padidina kraujavimo riziką. Pavyzdžiui, aspirinas ir priešuždegiminiai vaistai. Įsitikinkite, kad gydytojui ar seselei pranešėte apie vartojamus vaistus, taip pat nepamirškite paminėti, jei vartojate bet kokias vaistažoles ar nereceptinius vaistus. Tai labai svarbu, nes daugelis vaistų ir vaistažolių gali sąveikauti su anestetikais ir sukelti komplikacijų.

Mankšta
Prieš operaciją chirurgas gali rekomenduoti stiprinimo pratimus. Nurodyta mankšta skirta stiprinti tvirtumą, lankstumą. Raumenų stiprinimas prieš operaciją gali labai pagelbėti jums sveikstant po operacijos.

Svarbu iki planinės operacijos atlikinėti rekomenduojamus pratimus, nes tai sustiprina raumenis ir padeda greičiau pasveikti.

Raumenų stiprinimas sąnarių srityje padeda greičiau sveikti, todėl privalote iki operacijos išlikti kiek galima aktyvesnis. Jei norite sužinoti daugiau patarimų apie specialią mankštą, galite pasiklausti kineziterapeuto užsiėmimų metu.

Jei galite, prieš operaciją lengvai mankštinkitės, pavyzdžiui, stenkitės dažniau vaikščioti arba lankykitės baseine.

Dieta
Jei anksčiau buvote sveikas, daug greičiau pasveiksite ir po operacijos. Stenkitės iki operacijos valgyti sveiką maistą. Jei turite problemų dėl mitybos, pasikonsultuokite su gydytoju; jei tai būtina, galite būti nukreiptas pas dietologą. Jei turite antsvorio, prieš operaciją stenkitės numesti svorio. Tai gali padėti sumažinti riziką, susijusią su anestezija.

Meskite rūkyti
Rūkymas sunkina gijimą po bet kokios operacijos. Smarkus rūkymas sukelia plaučių, širdies ir kitų sveikatos sutrikimų. Visa tai gali pasukinti sveikimo procesą.

Geriausia mesti rūkyti likus dviem savaitėms iki operacijos ir 6 savaitėms po jos, leisti žaizdai ir šalia sąnario esantiems minkštiesiems audiniams sugyti. Tai reikalinga todėl, kad rūkymas apsunkina deguonies patekimą į audinius aplink išoperuotą sąnarį. Svarbu atsiminti, kad deguonis gyvybiškai svarbus gijimo procese.