Biomet is now Zimmer Biomet

X

 „Biomet“ interneto svetainės slapukų naudojimo politika

 
Pranešimas dėl automatinio sutikimo 
Apsilankius svetainėje, į Jūsų kompiuterį gali būti nusiunčiamas vienas ar keli slapukai. Bendro pobūdžio informacija apie slapukus ir specifinių, šioje svetainėje naudojamų slapukų aprašymas pateiktas Slapukų naudojimo politikoje. Informacija apie slapukų tvarkymą, įskaitant jų išjungimo būdus, talpinama interneto svetainėje „Viskas apie slapukus“.
Tolesnis „Biomet“ interneto svetainės naudojimas bus laikomas Jūsų sutikimu dėl vieno ar kelių slapukų atsiuntimo į Jūsų kompiuterį.
 

Biomet
 
 

Informacija pacientams ir slaugytojams

Aktyvi veikla

Kokios aktyvios veiklos galima imtis po operacijos?
Po operacijos stropiai atliekant kineziterapijos pratimus, laikantis dietos ir pasiryžus vykdyti visus chirurgo nurodymus, galima pasiekti labai sėkmingų gijimo rezultatų. Jau po 3–6 savaičių didžioji dalis pacientų gali vaikščioti be pagalbinių priemonių bei vairuoti. Išsamų įvertinimą atlikęs gydytojas gali leisti užsiimti įvairia įprasta veikla – golfu, tenisu bei plaukimu. Kiekvieno paciento gijimo procesas yra skirtingas, todėl visada sekite gydytojo nurodymus. Greičiausiai jums nebus leista užsiimti kontaktiniu sportu ar didesnių apkrovų reikalaujančia veikla. Apie tai, kokios veiklos turėtumėte vengti, konsultuokitės su savo gydytoju. 

Vairavimas
Tam tikrą laiką po klubo ar kelio sąnario endoprotezavimo operacijos jums bus draudžiama vairuoti. Apie tai būdami ligoninėje konsultuokitės su gydytoju.

Vairuoti dažniausiai galima tik tada, kai jūsų keliai pradeda tinkamai lankstytis, tam, kad galėtumėte įlipti ir patogiai sėdėti mašinoje. Taip pat kai raumenys pasiekia reikiamą reakcijos laiką, reikalingą stabdymui ir greičio pedalui. Dažniausiai vairuoti yra leidžiama po operacijos praėjus 4–6 savaitėms. Prieš pradėdami vairuoti pasikonsultuokite su savo draudimo kompanija.

Sodininkystė
Prižiūrėti sodą galėsite po operacijos praėjus 3 mėnesiams. Tačiau norėdami imtis tam tikros veiklos prieš tai pasikonsultuokite su gydytoju. Jeigu jūsų gydytojas patvirtins, kad galite užsiimti sodininkyste, venkite dažno klaupimosi ir saugokite, kad svetimkūniai nepatektų į operacinę žaizdą, nes tai gali sukelti komplikacijų, pvz., infekciją. Taip pat turėtumėte būti ypač atsargūs dirbdami sunkesnį darbą, pvz., kasdami žemę. 

Mankšta
Po operacijos praėjus 12 savaičių galima palengva užsiiminėti tam tikru sportu. Vaikščiojimas bei plaukimas yra puikūs variantai, tačiau sporto šakos, kurioms būdingas bėgiojimas bei šokinėjimas, dar nėra tinkamos (pvz., futbolas, tenisas, atletika ir pan.). Dėl galimybės užsiimti tam tikru sportu konsultuokitės su gydytoju.

Pagerėjus judesio spektrui bei sumažėjus skausmui, pajusite, kad galite atlikti tokius mankštos pratimus, kurių negalėjote atlikti prieš operaciją. Mankšta yra svarbus dalykas siekiant įveikti osteoartritą. Mankštos pratimai padeda atstatyti sąnarius prilaikančius raumenis, išlaikyti sveiką svorį ir atsipalaiduoti, – visa tai teigiamai veikia ligos įveikimą, o taip pat ir bendrą jūsų savijautą. Gyvenimo būdo patobulinimai gali būti palankūs ir jūsų psichinei bei emocinei būklei, gali padidėti pasitikėjimas savimi, ypač jei prieš tai labai saugojote skaudantį sąnarį.