Biomet is now Zimmer Biomet

X

 „Biomet“ interneto svetainės slapukų naudojimo politika

 
Pranešimas dėl automatinio sutikimo 
Apsilankius svetainėje, į Jūsų kompiuterį gali būti nusiunčiamas vienas ar keli slapukai. Bendro pobūdžio informacija apie slapukus ir specifinių, šioje svetainėje naudojamų slapukų aprašymas pateiktas Slapukų naudojimo politikoje. Informacija apie slapukų tvarkymą, įskaitant jų išjungimo būdus, talpinama interneto svetainėje „Viskas apie slapukus“.
Tolesnis „Biomet“ interneto svetainės naudojimas bus laikomas Jūsų sutikimu dėl vieno ar kelių slapukų atsiuntimo į Jūsų kompiuterį.
 

Biomet
 
 

Informacija pacientams ir slaugytojams

Klubo sąnario operacijų variantai

Yra du pagrindiniai klubo implantų tipai:

Cementiniai bei becemenčiai komponentai 
Klubo endoprotezavimo operacijos metu šlaunikaulio implantas gali būti įtvirtintas dviem būdais: implantai kaule fiksuojami su kaulų cementu arba naudojami becementės fiksacijos komponentai, sukurti specialiu būdu, leidžiančiu kaului įaugti į implanto paviršių. Kokį implanto tipą jums parinks chirurgas labai priklausys nuo daugybės faktorių, taip pat nuo jūsų kaulų būklės. 

Cementinės fiksacijos implantai išlieka mažiausiai 10 metų, po kurių gali reikėti juos pakeisti. Dirbtiniai sąnariai fiksuojami becementės fiksacijos būdu išlieka dar ilgiau.

Klubo sąnariai
Įvairios skirtingų tipų implantų dalys gaminamos iš metalo, keramikos arba plastiko.

Polietilenas, keramika arba metalas 
Chirurgas gali pasirinkti iš kelių galimų artikuliacinių paviršių tipų. Artikuliacinis paviršius – tai vieta, kurioje atliekamas sąnario judesys. Klubo sąnario endoprotezų atveju ši vieta yra ten, kur šlaunikaulio komponento galva remiasi į gūžduobės komponentą. Tolygiam ir sklandžiam judėjimui užtikrinti paviršius turi būti atsparus ir pasižymėti tam tikromis savybėmis. Šiuo metu dažniausiai artikuliaciniai paviršiai gaminami iš keramikos, polietileno bei metalo. Kiekviena medžiaga turi savo privalumų ir naudos, todėl chirurgas, atsižvelgdamas į jūsų būklę, jums parinks tinkamiausią variantą.

Polietilenas
Polietilenas (plastikas) klubo artikuliaciniam paviršiui yra puiki medžiaga. Kaip ortopedinių implantų dalis jis naudojamas dešimtmečius. Naujesni, „Biomet“ kompanijos patentuoti, polietileno komponentų gamybos metodai užtikrino žymų medžiagos atsparumo padidėjimą.

Keramika-keramika
Keraminiai implantai – dar vienas klubo endoprotezų tipas. Jie pasižymi puikiu atsparumu dėvėjimuisi, todėl yra tinkamiausi ilgalaikiam naudojimui.

Metalas-metalas
Metalo porą turintys implantai sukurti atsilaikyti gyvenant aktyvų gyvenimo būdą. Metalinė galvutė jungiasi su metaliniu įdėklu, atspariu dėvėjimuisi. Sistemoje esantis didesnis šlaunikaulio galvos komponentas suteikia ir platesnį sąnario judesių spektrą.