Biomet is now Zimmer Biomet

X

 „Biomet“ interneto svetainės slapukų naudojimo politika

 
Pranešimas dėl automatinio sutikimo 
Apsilankius svetainėje, į Jūsų kompiuterį gali būti nusiunčiamas vienas ar keli slapukai. Bendro pobūdžio informacija apie slapukus ir specifinių, šioje svetainėje naudojamų slapukų aprašymas pateiktas Slapukų naudojimo politikoje. Informacija apie slapukų tvarkymą, įskaitant jų išjungimo būdus, talpinama interneto svetainėje „Viskas apie slapukus“.
Tolesnis „Biomet“ interneto svetainės naudojimas bus laikomas Jūsų sutikimu dėl vieno ar kelių slapukų atsiuntimo į Jūsų kompiuterį.
 

Biomet
 
 

Informacija pacientams ir slaugytojams

Klubo sąnario endoprotezavimas

Klubo sąnario endoprotezavimas. Kas tai?
Kai neoperacinis klubo osteoartrito gydymas nebepadeda kontroliuoti diskomforto ir sąstingio, chirurgas gali rekomenduoti klubo sąnario keitimo operaciją. Sąnario implantai gaminami iš metalo lydinių ir polietileno (plastiko). Šiuo metu kai kuriems pacientams dedami naujesni implantai su metaliniais įdėklais. Viso klubo endopotezavimo metu pakeičiamas viršutinio šlaunikaulio galas ir suformuojama nauja dubenkaulio gūžduobė. Implantai skirti atstatyti sutrikusias sąnario funkcijas ir kiek įmanoma panaikinti diskomfortą, taip suteikiant galimybę grįžti į kasdieninį gyvenimą.Klubo endoprotezas

Visas klubo endoprotezavimas skirtas pakeisti klubo sąnarį, kuris dažniausiai būna pažeistas osteoartrito. Klubo sąnarys yra rutulinis sąnarys, sudarytas iš vieno kaulo rutulio formos sąnarinės galvos (šlaunikaulio galvos) ir kito kaulo sąnarinės įdubos (dubenkaulio gūžduobės).

Šių kaulų paviršius padengtas lygia medžiaga, žinoma kaip sąnarinė kremzlė. Osteoartritas ilgainiui gali sukelti sąnarinių kremzlių dėvėjimąsi iki kaulo paviršiaus. Piešinėlyje dešinėje pavaizduotas „Osteoartrito paveiktas klubas“ . Osteoartritas gali sukelti: skausmą, sąnario deformaciją, mobilumo praradimą.

Viso klubo endoprotezavimo metu, chirurgas pakeičia susidėvėjusią šlaunikaulio galvą metaliniu ar keraminiu komponentu, kuris tvirtinamas prie metalinio stiebo, įkalto į šlaunikaulį, tuo tarpu gūžduobė pakeičiama polietileno (plastiko) ar metaliniu implantu su polietileniniu įdėklu. Endoprotezas gali būti tvirtinamas naudojant cemento mišinius, panašius į dantų cementą arba nenaudojant jokio cemento (becementis tvirtinimas).Osteoartrito paveiktas klubas

„Biomet“ aprūpina įvairių dydžių implantais. Mūsų tikslas – aprūpinti implantais, tinkamais plačiam skirtingos anatomijos pacientų spektrui. Chirurgas ortopedas gali nuspręsti, ar jūs pasirengęs endoprotezuoti sąnarį, ir jei taip, tai kokio tipo implantas jūsų atveju yra reikalingas.

Klubo sąnario paviršių keitimas
Klubo endoprotezavimo metu metaliniais paviršiais pakeičiami nesveiki ar pažeisti klubo sąnario paviršiai (šlaunikaulio viršus ir klubo gūžduobės vidus). Tokio tipo operacijos vadinamos sąnario paviršių keitimo operacijomis. 

Ši operacija rekomenduojama, jei esate ne vyresnis(-ė) nei 65 metų amžiaus, sergant progresuojančios formos osteoartritu. Kad ateityje būtų lengviau atlikti pakartotinę klubo sąnario operaciją ar pakeisti visą klubo endoprotezą, operacijos metu pašalinama kuo mažiau kaulinio audinio. Klubo endoprotezavimo operacija gali pagerinti gyvenimo kokybę, tačiau ji taikytina ne visiems pacientams.

Operacija
Paprastai operacija užtrunka apie dvi valandas.

Operacijos metu klubo ir šlaunies srityje atliekamas pjūvis (nuo 20 iki 30 cm ilgio). Atsižvelgiant į operacijos metodiką, pjūviai gali būti ir mažesni.

Pašalinama viršutinė šlaunikaulio dalis ir į jos vietą įsodinamas implanto stiebas su galvute.

Dubenkaulio gūžduobė išfrezuojama, suformuojama nedidelė duobelė ir į vidų įstatoma dirbtinė gūžduobė. Galiausiai dirbtinė šlaunikaulio dalis užfiksuojama gūžduobėje.

Operacinė žaizda susiuvama specialiais siūlais.

Sveikimas
Po atliktos viso klubo endoprotezavimo operacijos labai svarbūs ir kineziterapiniai pratimai. Nuo pacientui nustatytų / parinktų pooperacinės mankštos pratimų priklauso ir sveikimo greitis. Paprastai pacientai pasveiksta pakankamai greitai, tačiau kai kuriais atvejais iš pradžių reikalingi ramentai ar vaikštynės, o vėliau kelis mėnesius vaikštoma su lazdele.

Klubo sąnario endoprotezavimo operacijos dažnai būna sėkmingos, padeda pacientams, sergantiems osteoartritu, sumažinti diskomfortą bei sugrįžti į normalų gyvenimą.

Ligoninėje paprastai išbūnama nuo 3 iki 10 dienų. Išėję iš ligoninės apsilankykite pas kineziterapeutą ir kiekvieną dieną stenkitės mankštintis pagal paskirtą mankštos programą.

Pooperaciniu periodu mokoma vaikščioti, saugiai lipti ir leistis laiptais, sėstis ir stotis nuo kėdės, tualeto bei įlipti į mašiną.

Priešoperacinis ir pooperacinis gydymas priklauso nuo daugelio veiksnių. Apie reikalingą gydymą bei tinkamus mankštos pratimus konsultuokitės su gydytoju.

Grįžimas į darbą
Dažniausiai tai yra 3 mėnesių etapas, tačiau daugelis žmonių, ypač dirbančių sėdimą darbą, gali sugrįžti greičiau. Kiekvienas žmogus yra skirtingas ir gydytojas patars, kada jūs būsite pasirengęs grįžti į darbą.