Biomet is now Zimmer Biomet

X

 „Biomet“ interneto svetainės slapukų naudojimo politika

 
Pranešimas dėl automatinio sutikimo 
Apsilankius svetainėje, į Jūsų kompiuterį gali būti nusiunčiamas vienas ar keli slapukai. Bendro pobūdžio informacija apie slapukus ir specifinių, šioje svetainėje naudojamų slapukų aprašymas pateiktas Slapukų naudojimo politikoje. Informacija apie slapukų tvarkymą, įskaitant jų išjungimo būdus, talpinama interneto svetainėje „Viskas apie slapukus“.
Tolesnis „Biomet“ interneto svetainės naudojimas bus laikomas Jūsų sutikimu dėl vieno ar kelių slapukų atsiuntimo į Jūsų kompiuterį.
 

Biomet
 
 

Informacija pacientams ir slaugytojams

Gyvenimas su osteoartritu

Kokią mankštą rinktis, siekiant palengvinti gydymą?
Mankšta yra neatsiejama osteoartrito gydymo dalis. Pati mankšta tikrai nesudėvės jūsų sąnarių. Veikla, tokia kaip vaikščiojimas, plaukimas arba sodininkystė, gali padėti išlaikyti kaulus stipresnius ir jūsų sąnarius lankstesnius.

Prieš pradėdami bet kokią mankštos programą pasikonsultuokite su gydytoju.

Stiprinimo
Sąnarių tinimas ir skausmas yra osteoartrito priežastys, kurios silpnina raumenis. Stiprūs raumenys padeda sugerti smūgį, sustiprinti sąnarius ir apsaugoti jus nuo sužeidimų. Tyrimai taip pat parodė, kad klubo, kelio ir kulkšnies stiprinimo pratimai duoda teigiamų rezultatų. Sudaryti jums tinkamą stiprinimo programą gali padėti gydytojas ar kineziterapeutas.

Tempimo
Patogų judėjimą, atliekant mankštos pratimus bei kasdieninius užsiėmimus užtikrina lankstumas. Sąnarių mankšta gali padėti tinkamai sutepti sąnarius ir maitinti jūsų kremzles. Paprastai mankšta yra puiki atsipalaidavimo forma, kuri yra naudinga kiekvieną dieną. Mankštos programą jums gali padėti sudaryti jūsų gydytojas.

Vandens terapija
Kovojant su osteoartritu, vandens terapija yra puiki mankštos forma. Vandens plūdrumas gelbsti apsaugant sąnarius nuo smūginių pažeidimų. Vanduo taip pat priešinasi judėjimui, o tai padeda sustiprinti raumenis. Pamėginkite gauti daugiau informacijos apie vandens treniruočių sales netoli jūsų namų.

Vaikščiojimas
Vaikščiojimas yra puiki ištvermės treniruotė beveik visiems, net ir sergantiems osteoartritu. Dėl atsargumo priemonių ir papildomų nurodymų pasitarkite su gydytoju.

Pasiruošimas:

 • Dėl individualios programos sudarymo kreipkitės į specialistą.
 • Susidarykite planą! Užsirašykite! Užsibrėžkite tikslus!
 • Mankštinkitės kiekvieną dieną tuo pačiu metu, kad tai taptų jūsų rutinos dalimi.
 • Susiraskite bičiulį daryti mankštą.
 • Susiraskite tinkamą treniruočių salę.
 • Įpraskite mankštintis kiekvieną dieną. Dienomis kai skausmas bus didesnis, darykite lengvesnius pratimus.
 • Keiskite treniruočių programą ir pratimus.

Įvertinkite savo rezultatus ir džiaukitės jų sėkme.

Kiek mankštos yra per daug?
Jei jūs pastebėjote sąnario patinimą, sumažėjusį sąnario judrumą, neįprastą nuovargį ar besitęsiantį skausmą, vadinasi, jūs mankštinatės per daug. Mankštos pradžioje arba pakeitus mankštos programą, galite tikėtis raumenų skausmų. Sąnario skausmai gali išlikti kelias valandas po mankštos.

Kūno mechanika
Kūno mechanika yra paremta teorija, kad gera laikysena kartu su mankšta gali užtikrinti raumenų pusiausvyrą ir gali padėti sumažinti įtempimus sąnariuose bei juos supančiuose raumenyse. Tinkama kūno mechanika gali daug efektyviau padėti kovojant su pavojingais įtempimais sąnariuose. Patarimai:

 • Venkite sėstis ant žemų kėdžių, taip sumažinsite klubų ir kelių apkrovas sėdantis ir stojantis.
 • Nesikūprinkite, išsitieskite.
 • Jei keliaujate transporto priemone, kas valandą nepamirškite pajudėti, taip išvengsite sąstingio sąnariuose.
 • Venkite apkrovas sąnariuose sukeliančių užsiėmimų (pvz., bėgiojimo, šokinėjimo).
 • Venkite lipimo (pvz., lipimo laiptais, kopimo į įkalnes).